allegro 

HomePodzielnikiRadiowy podzielnik kosztów Sontex 556

Radiowy podzielnik kosztów Sontex 556


pdfkarta katalogowa podzielniki sontex556.pdf1.01 MB


sontex556Charakterystyka:

  • odczyt radiem na odległość – nikt nie wchodzi do mieszkań
  • nie wymaga instalacji dodatkowych stacji węzłowych na korytarzach
  • podzielnik może być montowany na trudnodostępnych grzejnikach odczytane wartości są zabezpieczone przed niepożądanymi wpływami (przekaz szyfrowany)
  • podzielnik wyposażony w dwa czujniki temperatury
  • niekłopotliwa instalacja
  • żywotność baterii – 10 lat
  • możliwość indywidualnej parametryzacji
  • zgodnie z wymaganiami klienta
  • kompatybilny z systemem SUPERCOM
  • Całkowity brak zakłóceń radiowych praca w systemie: pytanie - odpowiedź

 

Do czego służy podzielnik Sontex 556 ?
Radiowy indykator Sontex 556 to nowoczesny podzielnik kosztów centralnego ogrzewania służący do rozliczeń kosztów C.O. wszędzie tam gdzie potrzeba rozdzielić koszty ogrzewania pomiędzy odbiorców według rzeczywistego zużycia. Swymi wyjątkowymi właściwościami i bezpiecznym sposobem przesyłu danych wypełnia najwyższe wymagania użytkowników. Dzięki technologii dwuczujnikowej bardzo dokładnie indykuje odbiór ciepła już od niskich temperatur grzejnika i reaguje precyzyjnie na najmniejsze zmiany pomiędzy temperatura grzejnika a otoczeniem.

sontex556 parametryWłasności i zalety indykatora Sontex 556:

Indykator Sontex 556 dysponuje złączem radiowym do przesyłu danych dwukierunkową komunikacją w paśmie 433 MHz czym umożliwia bezprzewodowy odczyt przy pomocy PSION lub przenośnego komputera, oraz złączem optycznym. Możliwy jest także odczyt z wyświetlacza. Dzięki radiowemu odczytowi danych nie potrzeba wchodzić w celu odczytu do mieszkań lokatorów i naruszać ich prywatności. Do działania systemu nie potrzeba instalować kosztownych węzłów komunikacyjnych na korytarzach budynków. Konstrukcja uniemożliwia nieuprawnione rozplombowanie i manipulację podzielnikiem. Zastosowano podwójne zabezpieczenie: programowe i fizyczne. Funkcja total programmable pozwala na zaprogramowanie urządzeń zgodnie z wymaganiami klienta – 50 wielkości programowalnych przystosowuje podzielnik do warunków obiektu, sposobu i założeń ogrzewania oraz sposobu wykorzystania poszczególnych grzejników. Parametry indykatora zmieniają się dynamicznie według kalendarza – indykator nie pracuje w lecie, chyba że klient zażąda innego sposobu pracy. Indykator dysponuje pamięcią zapisanych 36 wartości zużycia. Stanowi to duże ułatwienie przy zmianie lokatora podczas sezonu grzewczego. Zasilanie zapewnia bateria o trwałości 10 lat z dodatkową roczną rezerwą. Zdemontowanie przez lokatora podzielnika jest przez urządzenie sygnalizowane, włącznie z datami w jakich indykator nie pracował.

Wskazania wyświetlacza:

sontex556 wyswietlacz